O hodowli

Witamy na stronie Hodowli Kotów Brytyjskich

Koty brytyjskie SASSIMO*PL to Hodowla Kotów Brytyjskich, która od 2010 roku jest zarejestrowana w Warszawie w Elitarnym Klubie Kota Rasowego (EKKR) pod patronatem Felis Polonia (FPL), który jest członkiem międzynarodowej organizacji Federation Internationale Feline (FIFe). Hodowla kotów brytyjskich Sassimo*PL należy do Klubu Kotów Brytyjskich Bri Cat Club.

Powstanie tej hodowli jest naturalną konsekwencją fascynacji wyrafinowaniem i doskonałością kotów rasy brytyjskiej, połączenia niezwykłej gracji, uroku i zdumiewającego, zrównoważonego charakteru.
Hodowla kotów brytyjskich SASSIMO*PL jest małą domową  hodowlą. Służyć ma propagowaniu tej cudownej rasy kotów, hodowli w pełni zresocjalizowanych, silnych jak i zdrowych kociąt, o kompaktowej budowie i wszystkich pożądanych cechach swojej rasy.

Wszystkie kocięta brytyjskie z naszej hodowli otrzymują rodowody. Rodowód jest to dokument mówiący o pochodzeniu kota i potwierdza jego rasowość.

Hodowla nie powstałaby bez zaufania, jakim obdarzyła mnie Martyna Paturalska-Wrotecka z hodowli NILFGAARD*PL.

Z tego miejsca chciałabym również ogromnie podziękować Małgosi Romańskiej z hodowli kotów brytyjskich Amazing Aisha*PL za jej bezinteresowną pomoc.

Hodowla Kotów Brytyjskich Sassimo*PL jest pod troskliwą opieką weterynaryjną Przychodni Weterynaryjnej Dziedziak & Iwaszkiewicz w Opolu (http://www.wet.opole.pl) i Przychodni weterynaryjnej Estera Król (http://www.krolwet.pl/)

Koty brytyjskie w hodowli Sassimo*PL posiadają pełen program szczepień profilaktycznych. Są regularnie odrobaczane. Posiadają ujemne wyniki badań w kierunku wirusowych chorób zakaźnych: FeLV (kocia białaczka), FIV (niedobór immunologiczny kotów) oraz FIP (wirusowe zapalenie otrzewnej). Mają oznaczoną grupę krwi. Koty badamy pod kątem HCM – Kardiomiopatia Przerostowa Kotów , oraz PKD – Wielotorbielowatość Nerek

Życzę miłej wizyty i zapraszam do ponownych odwiedzin.
Katarzyna Burzyński